vega vulnerability scanner

دانلود Vega Vulnerability Scanner
دانلود Vega Vulnerability Scanner
دانلود Vega Vulnerability Scanner
دانلود Vega Vulnerability Scanner

اسکنر امنیتی چیست:

اسکنر امنیتی برنامهٔ وب برنامه‌ای است که با ارتباط‌برقرارکردن با برنامهٔ وب از راه رابطِ کاربرِ نهایی، تلاش می‌کند آسیب‌پذیری‌های بالقوه در برنامهٔ کاربردی وب و ضعف‌های ساختاری آن را شناسایی کند. این عمل یک آزمون جعبه سیاه اجرا می‌کند. برخلاف کد منبع اسکنرها، اسکنرهای برنامه‌های وب به کد منبع دسترسی نداشته و به همین دلیل تشخیصآسیب پذیری با انجام حملات مشخص می‌شود. برنامه‌های کاربردی وب از سال ۲۰۰۰ بسیار محبوب بوده است چونکه به کاربران اجازه تجربه تعاملی در اینترنت می‌دهد. فقط به جای نمایش صفحات ایستای وب، کاربران امکان ایجاد حساب‌های شخصی، اضافه کردن محتوا، پرس وجو پایگاه داده و تکمیل مبادلات را فراهم می‌کند. در فرایند تامین تجربه تعاملی نرم‌افزارهای وب غالباً جمع آوری، ذخیره و استفاده از داده‌های شخصی حساس برای تحویل به سرویس خود صورت می‌گیرد. کاربران از آسان بودن استفاده از این نرم‌افزارها بهره مند می‌شوند درحالیکه اطلاعات شخصی ذخیره شده در برنامه‌های وب تلویحااز طریق حملات هکرها، نشت خودی و غیره به خطر می‌افتد. براساس حقوق حریم خصوصی، بیش از ۱۸ میلیون سوابق مشتری در سال ۲۰۱۲ با توجه به کنترل‌های امنیتی ناکافی در داده‌های شرکت‌های بزرگ و برنامه‌های کاربردی وب به خطر افتاده است.

اسکنر ها:

هر اسکنر دارای یکسری قابلیت های خاص می باشد که دیگر اسکنرها اون قابلیت رو ندارند. در این تاپیک یک اسکنر بهتون معرفی میکنم ، این اسکنر دارای ویژگی های خوبی هست و دارای یکسری قابلیت ها می باشد که اسکنر های دیگه ندارد یا اگر هم داشته باشند قدرت این اسکنر رو ندارند.

درباره اسکنر وگا (Vega)

وگا یک اسکنر منبع آزاد و باز است و پلت فرم تست برای تست امنیت برنامه های کاربردی وب می باشد.
وگا (Vega) در پیدا کردن و تزریق باگ SQLi و کشف باگ XSS و افشاء اطلاعات حساس و آسیب پذیری های دیگر قدرتمند می باشد و به زبان جاوا، مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی نوشته شده است، و قابل اجرا بر روی لینوکس، Mac OS و ویندوز می باشد.

 

فیلم آموزشی کار با اسکنر امنیتی وگا قسمت اول:

توضیحات انگلیسی


ندارد