سروش رضایی:

سروش رضایی (زادهٔ: ۱۳۶۱) پویانما و صدا پیشه ایرانی است. او سازنده انیمیشن‌های کوتاه طنز با عنوان سوریلند می‌باشد. عموم انیمیشن‌های او در کانال تلگرامی و سایت اختصاصی اش بنام سوریلند دارای بیش از 4 میلیون بیننده هستند.

تحصیلات:

رضایی ابتدا در رشته مهندسی برق و سپس در رشته روانشناسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کرده‌است.

 

فعالیت‌ها

فعالیت سروش رضایی بیشتر در فیسبوک و یوتیوب مطرح بوده و از شناخته شده‌ترین ویدئوهای او ویدئوی «گدایان پست مدرن» با عبارت «چند تا لایک داره» می‌باشد که در همشهری جوان قسمت هشتم سری اول برنامه پولتیک با اجرای کامبیز حسینی به نمایش گذاشته شد.  سروش رضایی همچنین انیمیشن‌هایی را برای بازی ایران-آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ ساخت. همچنین انیمیشن‌های طنز «مرتاض خسته» و «کمپین آب یخ» و… از دیگر کارهای او میتوان به ویدئوی «دهن بازها» اشاره کرد که دارای محتوایی بشر دوستانه است .

در جریان کامنت‌های برخی فارسی زبانان در فیسبوک (احتمالاً هم‌زمان با ماجرای صفحه مسی) و البته سرعت اینترنت و نایاب شدن فیلتر شکن در دوره زمانی خاص او ویدئویی را با عنوان «اسطوره‌های مقاومت» نیز ارائه کرد.

همچنین سروش رضایی با همکاری علیرضا عبدالمحمدی مجموعه انیمیشنی طنزی برای آموزش ادبیات فارسی ساخت که محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. این مجموعه با نام «آموزش ادبیات» منتشر شد و در هر قسمت یکی از بزرگان ادبیات ایران مهمان بود.

 

ویدئو کلیپ خجستگان از سروش رضایی رو حتما ببینید

 

توضیحات انگلیسی