آموزش نصب و راه اندازی xampp توسط حسین آریا

xampp learning
آموزش زمپ

زمپ (به انگلیسی: XAMPP) یک سرویس‌دهنده وب کراس پلتفورم نرم‌افزار آزاد است. که از سرویس‌دهنده HTTP آپاچی، پایگاه‌داده مای‌اس‌کیوال و یک مفسر اسکریپت‌های پی‌اچ‌پی و پرل تشکیل شده‌است. نام انگلیسی XAMPP از حروف X(یعنی هر کدام از ۴ سیستم‌عامل)، Apache(آپاچی)، MySQL(مای‌اس‌کیوال)، PHP(پی‌اچ‌پی) و Perl(پرل) تشکیل شده‌است. این برنامه تحت مجوز گنو جی‌پی‌ال منتشر شده‌است و کاملاً آزاد است، یک سرویس‌دهنده وب که می‌تواند صفحات پویا را سرویس‌دهی کند. هم اکنون زمپ روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، گنو/لینوکس، سولاریس، و مک اواس ده کار می‌کند.

آموزش نصب زمپ در ویندوز:

نصب و راه اندازی xampp برای کاربرانی که تازه می خواهند در زمینه وب شروع به فعالیت کنند یکی از مشکلات و دردسر های آنهاست و یا به نوعی به دلیل ترس هایی که در این زمینه برای افراد تازه کار وجود دارد به سمت نصب و استفاده از این نرم افزار مفید نمی روند. پادرا قصد دارد از این آموزش به بعد تمامی نکات مربوط به راه اندازی و یا کار با اینگونه نرم افزار ها و همچنین ساخت و مدیریت وبسایت های هوشمند را آموزش دهد . لذا کاربرانی که در ابتدای کار با php هستند و تازه به سمت طراحی وب رفته اند می توانند با دنبال کردن آموزش های پادرا به راحتی اسن امر مهم را یاد بگیرند و وارد بازار کار طراحی وب سایت به صورت حرفه ای شوند.

آموزش نصب و راه اندازی زمپ بر روی ویندوز به صورت ویدئو رایگان برای طراحی وب به زبان php به همراه نکات مهم آموزشی جهت اجرای بهتر نرم افزار بر روی سیستم عامل قرار داده شده است.

آموزش اول : نحوه نصب و راه اندازی اولیه xampp

  • نصب اولیه
  • تغییر پورت آپاچی
  • دسترسی به بخش مدیریت phpmyadmin

نمایش آنلاین و دانلود :